Par grupu "Sudden Lights"

Grupa Sudden Lights ir viena no veiksmīgākajām un aizraujošākajām latviešu jaunajām grupām. Viņu enerģiskā, taču melanholiskā mūzika mijiedarbībā ar dziesmu vārdiem gan latviešu, gan angļu valodā savaldzinājusi daudzus klausītājus Latvijā un ārzemēs. 

Kopš grupas dibināšanas 2012. gadā grupa izdevusi debijas albumu “Priekšpilsētas” (2017) un astoņus singlus, kas atskaņoti Latvijas lielākajās radio stacijās. Albums “Priekšpilsētas” tika nominēts balvai Labākā Debija 2018. gada Mūzikas Ierakstu Gada Balvā “Zelta mikrofons”.

2018. gada februārī grupas dziesma “Just fine” ieguva otro vietu televīzijas šovā “LTV Supernova” un kļuva par mēneša straumētāko dziesmu Latvijā. 2018. gada vasarā Sudden Lights uzstājās tūkstošu klausītāju priekšā, iesildot populāro grupu “Prāta Vētra” viņu  koncertturnejā “Skārda bungu tūre”. 

2019. gada oktobrī iznāca grupas otrais studijas albums "Vislabāk ir tur, kur manis nav". Tam sekoja albuma Latvijas koncerttūre 2020. gada sākumā. Tūres laikā "Sudden Lights" kopā ar dziedātāju Elizabeti Gaili paviesojās Valmierā, Liepājā un Alūksnē, bet koncerttūres noslēguma koncerts Rīgā ir pārcelts uz nenoteiktu laiku pandēmijas ierobežojumu dēļ. 

 

Grupas sastāvs

Kārlis Matīss Zitmanis - ģitāra, mutes harmonikas, piebalss

Mārtiņš Matīss Zemītis - sitaminstrumenti, piebalss

Andrejs Reinis Zitmanis - vokāls, ģitāra, taustiņinstrumenti, klarnete

Kārlis Vārtiņš - basģitāra, piebalss

2019 © Sudden Lights

 .