Par grupu "Sudden Lights"

Sudden Lights pašu rakstītajā mūzikā dominē poproka stilistika, kas papildināta ar nedaudz alternatīvu noskaņu. Lipīgas, viegli dejojamas melodijas, dažkārt pa kādai dvēseliski melanholiskai notij, kā arī jaunības degsme raksturo grupas skanējumu. Grupas enerģiskie mūziķi uz skatuves kopā spēlē jau 8 gadus.

Kopš dibināšanas grupa ir izdevusi 2 albumus – “Priekšpilsētas” (2017) un “Vislabāk ir tur, kur manis nav” (2019). Pirmais albums saņēma Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” nomināciju kategorijā gada debija. Izdoti arī vairāki singli, kas iekļuvuši radio staciju pastāvīgajās rotācijās, piemēram, “Priekšpilsētas valsis”, “Just fine”, “Negribu piezemēties” un citi. 2020. gada veiksmīgākais hits “Haosā” tapis sadarbībā ar klausītāju iemīļoto grupu Astro’n’out un topu virsotnēs tas noturējās teju pusgada garumā. Tas saņēma Zelta mikrofonu kā 2020. gada radiohits.

2021. gada vasarā grupa izdeva kopīgi radītu dziesmu ar dziedātāju ANNNA. Pašlaik grupa strādā pie trešā studijas albuma, ko plānots izdot 2022. gada maijā. Līdz šim izdots albuma singli “Elektriskā gaisma”, "Klusumi" un "Siltas vasaras ēnā".

Sandris Vanzovičs:

"Lai gan mūziķi vēl ir gados jauni, viņi spēlē ļoti pārliecinoši (profesionālā ziņā īpaši izceļas ģitārists) un demonstrē spējas radīt atmiņā paliekošas dziesmas."

DJ Rudd:

"Šī puišu grupa jau ir sevi pierādījusi. Viņi ir ļoti jauni, viņiem ir ļoti spēcīgi hiti latviešu valodā, viņi jau ir izdevuši albumu, un tas liecina, ka džeki strādā. "


LIELĀKIE PANĀKUMI

2021. gads bija viens no veiksmīgākajiem grupas vēsturē. Dziesma "Haosā" ieguva Zelta mikrofonu kā radiohits, savukārt Latvijas radio gada aptaujā "Muzikālā banka" tā ieņēma augsto piekto vietu. 2021. gada vasara aizritēja aktīvi koncertējot, tostarp "Sudden Lights" piedalījās arī kolēģu "Astro'n'out" lielkoncertā Mežaparka Zaļajā teātrī. 

Albums “Priekšpilsētas” tika nominēts Mūzikas Ierakstu Gada Balvā “Zelta mikrofons” kategorijā Gada debija 20182018. gada februārī grupas dziesma “Just fine” ieguva otro vietu televīzijas šovā “LTV Supernova” un kļuva par mēneša straumētāko dziesmu Latvijā. 2018. gada vasarā Sudden Lights uzstājās tūkstošu klausītāju priekšā, iesildot populāro grupu “Prāta Vētra” viņu koncertturnejā “Skārda bungu tūre”. 

2019. gada oktobrī iznāca grupas otrais studijas albums "Vislabāk ir tur, kur manis nav". Tam sekoja albuma Latvijas koncerttūre 2020. gada sākumā. Tūres laikā "Sudden Lights" kopā ar dziedātāju Elizabeti Gaili paviesojās Valmierā, Liepājā un Alūksnē, bet koncerttūres noslēguma koncerts Rīgā, Hanzas peronā sakarā ar pandēmiju tika atcelts. 


 

Grupas sastāvs

Andrejs Reinis Zitmanis - vokāls, ģitāra, taustiņinstrumenti, klarnete

Kārlis Matīss Zitmanis - ģitāra, mutes harmonikas, piebalss

Kārlis Vārtiņš - basģitāra, piebalss

Mārtiņš Matīss Zemītis - sitaminstrumenti, piebalss