Par grupu "Sudden Lights"

Sudden Lights pašu rakstītajā mūzikā dominē poproka stilistika, kas papildināta ar nedaudz alternatīvu noskaņu. Lipīgas, viegli dejojamas melodijas, dažkārt pa kādai dvēseliski melanholiskai notij, kā arī jaunības degsme raksturo grupas skanējumu. 

Kopš dibināšanas grupa ir izdevusi 3 albumus – “Priekšpilsētas” (2017), “Vislabāk ir tur, kur manis nav” (2019) un "Miljards vasaru" (2022). Pirmais albums saņēma Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” nomināciju kategorijā gada debija. Izdoti arī vairāki singli, kas iekļuvuši radio staciju pastāvīgajās rotācijās, piemēram, “Priekšpilsētas valsis”, “Just fine”, “Negribu piezemēties”, "Laternas", "Pāris neuzņemtu foto" un citi. 2020. gada veiksmīgākais hits “Haosā” tapis sadarbībā ar klausītāju iemīļoto grupu Astro’n’out un topu virsotnēs tas noturējās teju pusgada garumā. Tas saņēma Zelta mikrofonu kā 2020. gada radiohits.

2021. gada vasarā grupa izdeva kopīgi radītu dziesmu ar dziedātāju ANNNA. 2022. gada maijā tika izdots grupas trešais studijas albums "Miljards vasaru". Albuma singli “Elektriskā gaisma”, "Klusumi", "Siltas vasaras ēnā", "Laternas" un "Pāris neuzņemtu foto" regulāri dzirdami radio staciju rotācijās.

2022. gads aizvadīts aktīvā koncertdzīvē. Grupa uzstājās lielākajos Latvijas festivālos, kā arī realizēja Latvijas koncerttūri ar koncertiem Jelgavā, Valmierā, Liepājā un Rīgā. Koncerts Hanzas peronā bija ilgi gaidīts, jo tas bija pirmais pašu rīkotais lielkoncerts Rīgā. Tajā piedalījās grupas muzikālie draugi, bija īpaši veidots šovs, un drīzumā gaidāms arī koncertieraksts.


Jānis Žilde, žurnāls “Ir.lv”:

“Miljards vasaru" pagaidām ir veiksmīgākais grupas albums - viengabalains, tas turas kopā kā viens vesels, nav par garu, nav par īsu un ir meistarīgi producēts.

Sandris Vanzovičs, “Neatkarīgā Rīta Avīze”:

Gaidot ilgi solīto albumu, nebija ne mazāko šaubu, ka arī trešais studijas garadarbs “Sudden Lights” būs izdevies - šī grupa nekad neliek vilties un nav likusi to darīt arī šoreiz. Elegants, labi nostrādāts un skaists albums ar virkni lipīgām un atmiņā paliekošām dziesmām, kuras nelūgtas un neaicinātas iesēžas prātā, un būs labi dungojamas līdzi arī koncertos.

DJ Rudd:

"Šī puišu grupa jau ir sevi pierādījusi. Viņi ir ļoti jauni, viņiem ir ļoti spēcīgi hiti latviešu valodā, viņi jau ir izdevuši albumu, un tas liecina, ka džeki strādā. "


LIELĀKIE PANĀKUMI

2021. gads, lai arī pandēmijas skarts, bija veiksmīgs. Dziesma "Haosā" ieguva Zelta mikrofonu kā radiohits, savukārt Latvijas radio gada aptaujā "Muzikālā banka" tā ieņēma augsto piekto vietu. 2021. gada vasara aizritēja aktīvi koncertējot, tostarp "Sudden Lights" piedalījās arī kolēģu "Astro'n'out" lielkoncertā Mežaparka Zaļajā teātrī. 

Albums “Priekšpilsētas” tika nominēts Mūzikas Ierakstu Gada Balvā “Zelta mikrofons” kategorijā Gada debija 20182018. gada februārī grupas dziesma “Just fine” ieguva otro vietu televīzijas šovā “LTV Supernova” un kļuva par mēneša straumētāko dziesmu Latvijā. 2018. gada vasarā Sudden Lights uzstājās tūkstošu klausītāju priekšā, iesildot populāro grupu “Prāta Vētra” viņu koncertturnejā “Skārda bungu tūre”. 

2019. gada oktobrī iznāca grupas otrais studijas albums "Vislabāk ir tur, kur manis nav". Tam sekoja albuma Latvijas koncerttūre 2020. gada sākumā. Tūres laikā "Sudden Lights" kopā ar dziedātāju Elizabeti Gaili paviesojās Valmierā, Liepājā un Alūksnē, bet koncerttūres noslēguma koncertu Rīgā sakarā ar pandēmiju nācās atcelt. 


 

Grupas sastāvs

Andrejs Reinis Zitmanis - vokāls, ģitāra, taustiņinstrumenti, klarnete

Kārlis Matīss Zitmanis - ģitāra, mutes harmonikas, piebalss

Kārlis Vārtiņš - basģitāra, piebalss

Mārtiņš Matīss Zemītis - sitaminstrumenti, piebalss